تاریخ ارسال : ۰۹ آبان ۱۳۹۰ ساعت : ۵:۴۵ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly, PDF & Email

راه‌اندازی دانشکده فرش در راور

فرماندار راور گفت: دانشکده فرش از بهمن ماه سال جاری در شهرستان راور راه‌اندازی می‌شود.

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی دانشکده فرش در راور

به گزارش خبرگزاری فارس از راور، محمدرضا شریفی یکشنبه شب در نخستین جلسه کمیته فرش دستباف شهرستان راور به سابقه فرش مرغوب راور و وجود فرش‌های با ارزش این شهرستان در موزه‌های ایران و جهان در زمان‌های گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: از موانع رکود فرش در این شهرستان مرغوب نبودن مصالح فرش است.
وی از راه‌اندازی دانشکده فرش از بهمن ماه سال جاری در شهرستان راور خبر داد و افزود: تشکیل اتحادیه صنف فرش و ایجاد صندوق حمایت از بافندگان فرش دستباف نیز در دستور کار قرار دارد.
محمد رستمی نماینده اداره بازرگانی در شهرستان راور نیز از دایر بودن ۳ هزار و ۲۰۰ دار قالی فعال در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۶ هزار و ۵۰۰ نفر مشغول تولید این صنایع دستی هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۷۵۰ نفر برای بیمه به اداره بیمه معرفی شدند.
وی خاطرنشان کرد: ۱۵ دوره کلاس فرش‌بافی با حضور مربیان مجرب در شهرستان راور تشکیل شد که ۶۰۰ نفر کارت به‌بافی دریافت کردند.
علی عباس‌پور رئیس اداره فرش سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان بر استفاده از مواد اولیه مرغوب، عرضه مستقیم مواد اولیه با قیمت مناسب و ارائه طرح و نقشه از طریق انجمن طراحان کرمان و شناسنامه کردن فرش راور تأکید کرد.
وی نظارت بر کارگاه‌های فرش، بهداشت کارگاه‌های فرش و تشکیل تعاونی فرش در شهرستان راور را الزامی دانست.
در این جلسه تعدادی از متخصصان فرش استان کرمان و جمعی از تاجرهای فرش راور، فروشندگان مصالح فرش و تهیه کنندگان مصالح اولیه فرش حضور داشتند و تولید کنندگان نظرات و مشکلات خود را در زمینه ارائه راهکار برای توسعه و پیشرفت صنعت فرش راور از نظر کمی و کیفی مطرح و مسئولان برای بهتر شدن تولید این صنایع دستی قول مساعد دادند.

مطالب مرتبط

دیدگاه شما