تاریخ ارسال : ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت : ۸:۰۱ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly, PDF & Email

دادستان راور: نظارت دقیقی بر اجرای طرح‌های ترک اعتیاد نشده است

دادستان عمومی و انقلاب راور گفت: خواسته کارشناسان در اجرای طرح‌های کارشناسی ترک اعتیاد و نظارت دقیق بر اجرای طرح و توزیع داروها عملیاتی نشده است و نیاز به برنامه‌ریزی جامع‌تر و دقیق‌تری دارد.

خبرگزاری فارس: نظارت دقیقی بر اجرای طرح‌های ترک اعتیاد نشده است

به گزارش راور نیوز ، سیدمهدی قویدل پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان اعتیاد را معضل اصلی و یک بحران در جامعه دانست و اظهار داشت: امروز دشمن در بحث اعتیاد و سوق دادن جوانان جامعه سرمایه‌گذاری قابل توجهی کرده که عواقب شومی مانند فساد اخلاقی، سرقت و … به دنبال دارد.

وی با اشاره به ایجاد مراکز ترک اعتیاد در کشور، اجرای طرح‌های کارشناسی شده و هدفمند را ضروری دانست و ابراز داشت: طرح درمان دارویی و پیشگیری از سوء‌مصرف مواد مخدر از مهم‌ترین اهداف این طرح است.

دادستان راور از دیگر اهداف طرح را جمع‌آوری میزان و آمار موجود در جامعه دانست و افزود: با توجه به اقدامات انجام شده، نظارت دقیق بر اجرای طرح و توزیع داروهای ترک اعتیاد و خواسته کارشناسان عملیاتی نشده است و نیاز به برنامه‌ریزی جامع‌تر و دقیق‌تری دارد.

محمدرضا شریفی فرماندار راور اظهار داشت: اعتیاد در جامعه فعلی به عنوان دشمن خاموش و یک معضل اساسی است که دشمن در راستای تباهی و نابودی افراد به ویژه قشر جوان و آینده‌ساز مملکت با رویکرد و سوق دادن به سمت مواد مخدر صنعتی از آن استفاده می‌کند.

شریفی خانواده را مهم‌ترین مکان تربیت و پرورش فرزندان بیان کرد و عامل اصلی گرایش به سمت مواد مخدر را آشفتگی و سستی بنیان خانواده‌ها دانست و بیان داشت: خانواده معتادان فراموش شده هستند و حمایت‌ها کافی نیست.

وی به لزوم آشنایی خانواده‌ها، جوانان و نوجوانان از آسیب‌های ناشی از این پدیده شوم و خانمان‌سوز اشاره کرد و گفت: در برهه‌ای قرار داریم که  جنگ، فرهنگی و هدف‌دار است، بنابراین تمام نهادهایی که در کمیته کاهش آسیب و درمان اعتیاد هستند، موظف هستند تا معتادان را زیر پوشش خود قرار داده و پس از درمان و آموزش‌های لازم به جامعه و کانون خانواده باز گردانند.

رئیس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر راور بیان داشت: رویکرد قاچاقچیان مواد مخدر به سمت مواد مخدر صنعتی است که باید تمهیدات لازم و کافی اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: در کنار بحث درمان معتادان، بحث پیشگیری هم مطرح است که باید از آن غافل نشویم، همواره پیشگیری بهتر از درمان بوده است.

فرماندار راور خاطرنشان کرد: مشارکت همه دستگاه‌ها به ویژه دادگستری، بهزیستی، نیروی انتظامی، شوراهای اسلامی و سازمان‌های مردم نهاد و در رأس آنها ستاد مبارزه با مواد مخدر ضروری است.

مطالب مرتبط

دیدگاه شما