تاریخ ارسال : ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت : ۸:۲۶ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly, PDF & Email

در راستای مبارزه با بیماری آبله: ۵۳ هزار رأس دام در راور مایه‌کوبی شدند

 

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان راور گفت: از ابتدای سال جاری بیش از ۵۳ هزار رأس دام سبک در راور علیه بیماری آبله واکسینه شدند.

خبرگزاری فارس: 53 هزار رأس دام در راور مایه‌کوبی شدند

علیرضا اسلامی امروز در گفت‌وگو با راور نیوز با اشاره به خدمات دامپزشکی این شهرستان در مبارزه با بیماری‌های دام اظهار داشت: یکی از برنامه‌های کنترل بیماری فوق‌العاده خطرناک آبله علاوه بر لزوم رعایت مقررات بهداشتی قرنطینه‌ای، واکسیناسیون دوره‌ای جمعیت دامی است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۳ هزار راس دام سبک این شهرستان توسط اکیپ‌های واکسیناسیون این شبکه علیه بیماری آبله واکسینه شدند که از این تعداد حدود ۱۶ هزار رأس گوسفند و حدود ۳۷ هزار رأس بز هستند.

اسلامی افزود: بیماری آبله گوسفند و بز به شدت مسری بوده و با ایجاد مرگ و میر در دام‌های جوان منجر به خسارت اقتصادی به دامداران می‌شود.

سرپرست شبکه دامپزشکی راور خاطر نشان کرد: این بیماری با تاول‌های پوستی قرمز رنگ آغاز می‌شود و از طریق تماس مستقیم دام‌ها توسط دام جدید خریداری شده و یا هنگام استفاده از آبشخورهای عمومی منتقل می‌شود و باید مدت زمان لازم برای قرنطینه دام‌ها مد‌نظر قرار گیرد.

اسلامی از دامداران شهرستان راور خواست تا در صورت مشاهده هرگونه علائم مشکوک در دام مراتب را در اسرع وقت به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاه شما