تاریخ ارسال : ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت : ۱:۳۲ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly, PDF & Email

فرماندار راور خبر داد: ساخت ۲ مجتمع خدماتی رفاهی در محور راور ـ مشهد

 

فرماندار راور گفت: دو مجتمع خدماتی رفاهی برای رفاه مسافرانی که قصد سفر از شهرهای جنوبی کشور به مشهد مقدس را دارند، در حوزه شهرستان راور ساخته می‌شود.

خبرگزاری فارس: ساخت 2 مجتمع خدماتی رفاهی در محور راور ـ مشهد

محمدرضا شریفی  اظهار داشت: از تمهیدات مهم و ضروری این شهرستان ساخت و بهره‏برداری مجتمع‏ها برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران و زائران حضرت امام رضا (ع) است.

وی تصریح کرد: وجود مجتمع‌های خدماتی رفاهی در محورهای مواصلاتی اهمیت زیادی دارد و دو مجتمع خدماتی رفاهی برای رفاه مسافرانی که قصد سفر از شهرهای جنوبی کشور به مشهد مقدس را دارند، در حوزه شهرستان راور ساخته می‌شود.

شریفی افزود: به منظور ارائه خدمات و امکانات به مسافران در محور کرمان – مشهد مقرر شد، دو مجتمع خدمات رفاهی، یکی توسط نیکوکاران و خیران و دیگری توسط آستان قدس رضوی در شهرستان راور ساخته شود.

وی هدف از راه‌اندازی این مجتمع از سوی آستان قدس رضوی را ارائه امکانات به مسافران در محور کرمان – مشهد به عنوان یکی از اصلی‌ترین محورهای عبور مسافران و زائران حرم رضوی به مشهدالرضا دانست و افزود: تمام امور پروژه‌ها، خدمت به مردم و همراه با خیر و برکت بوده و نزد خداوند متعال اجر بزرگی دارد.

فرماندار راور خاطرنشان کرد: مجتمع آستان قدس رضوی راور یکی از ۲۲ مجتمع آستان قدس در سطح کشور است که در حال واگذاری به پیمانکار از طریق مناقصه است.

وی ابراز داشت: بیش از ۲ میلیارد تومان توسط آستان قدس رضوی برای این مجتمع بین راهی هزینه می‌شود که به محض انتخاب پیمانکار، کارها برای ساخت آن سرعت می‌گیرد.

شریفی با بیان اینکه کارهای زیرسازی مجتمع آستان قدس رضوی راور در دوراهی ریحان انجام شده است افزود: امید می‌رود تا یک ماه آینده کارهای مقدماتی این مجتمع آغاز شود تا بعد از واگذاری به پیمانکار ظرف مدت دو سال به پایان برسد.

فرماندار راور افزود: این مجتمع شامل فضای سبز، مسجد، رستوران، سرویس بهداشتی، پارکینگ خودروهای سبک و سنگین، سوئیت‎های اقامتی و آلاچیق برای اسکان مسافران بین راهی است.

شریفی با اشاره به ساخت مجتمع دیگر بین راهی در ۷۵ کیلومتری راور بیان داشت: این مجتمع با کمک خیران در دست ساخت است که در حال حاضر مسجد این مجتمع آماده بهره‌برداری است.

وی افزود: فرمانداری راور در محدوده دربند راور امکاناتی چون آب و برق  را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده تا نسبت به ساخت مجتمع‌های بین راهی اقدام کنند.

شریفی ابراز داشت: در محدوده مجتمع خدماتی دربند، یک پست امدادی هلال‌احمر در حال فعالیت است و با توجه به گستردگی کویر و فاصله زیاد تا رسیدن به نزدیک‌ترین شهر استان خراسان جنوبی و رضوی وجود این مجتمع‌ها ضروری است.

مطالب مرتبط

دیدگاه شما