تاریخ ارسال : ۲۶ دی ۱۳۹۲ ساعت : ۱:۵۴ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly, PDF & Email

فرمانده انتظامی راور: آسیب‌های اجتماعی نتیجه کم‌کاری مسئولان در حوزه فرهنگی است‌

 

فرمانده انتظامی شهرستان راور گفت: بسیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی نتیجه برخی معضلات اجتماعی و کم‌کاری در حوزه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

خبرگزاری فارس: آسیب‌های اجتماعی نتیجه کم‌کاری مسئولان در حوزه فرهنگی است‌

به گزارش راور نیوز، هادی میرزایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  آسیب‌های اجتماعی شامل ناهنجاری‌هایی می‌شود که افراد با رعایت نکردن قوانین در جامعه موجب بروز بی‌نظمی می‌شوند.

وی بیان داشت: قانونمداری لازمه استقرار امنیت در جامعه است و موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی شده و آرامش شهروندان را به دنبال دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان راور ابراز داشت: پویایی، عدالت‌محوری، نظم و حرکت به سوی رشد و تعالی در گرو داشتن جامعه‌ای توانمند قابل تحقق است و اگر افراد جامعه سه مولفه فرهنگ عمومی، مدنی و سیاسی را با هم توسعه دهند، خروجی آن ایجاد نظم اجتماعی و برطرف کردن ناهنجاری‌های موجود است.

میرزایی تحولات محیطی سریع و تغییر و تنوع در مبانی فرهنگی و ساختار اجتماعی جوامع را سبب ایجاد شرایط مبهم و افزایش آسیب‌های اجتماعی خواند و تصریح کرد: عواملی همچون فقر، بیکاری، حاشیه‌نشینی ناشی از مهاجرت روستاییان به شهر، خشونت، خودکشی، طلاق، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست نشانگر آسیب‌های اجتماعی روزافزونی هستند که در جامعه به وجود آمده‌اند.

وی بسیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی را نتیجه برخی معضلات اجتماعی و کم‌کاری در حوزه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خواند و تصریح کرد: انعکاس این موضوع و مشارکت همه دستگاه‌ها برای رفع این مشکل می‌تواند گامی مؤثر در پیشگیری از این آسیب‌ها و جرایم باشد.

میرزایی فقر و بیکاری را از عوامل موثر بر وقوع آسیب‌های اجتماعی خواند و اذعان داشت: فقر و بیکاری زاییده یک رابطه ناعادلانه اجتماعی است و در صورتی که ثروت در جامعه به طور مساوی تقسیم شود با چنین پدیده‌ای روبه‌رو نمی‌شویم.

وی افزایش مهارت‌های اجتماعی و افزایش سطح دانش و آگاهی مردم، مراجعه به مراکز مشاوره به هنگام مواجه با مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و تدوین برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی را از عوامل موثر در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به وجود آمده برشمرد.

میرزایی بیان کرد: نهادهای ذیربط با آموزش خانواده‌ها و بالا بردن سطح اعتقادات دینی و مذهبی می‌توانند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گامی مهم و اثرگذار بردارند.

وی تهیه و و تولید مستند از آسیب‌های اجتماعی را از راه‌های ثاثیرگذار در کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست که صدا و سیما در این میان می‌تواند با پخش مستند از آسیب‌های جامعه در سوق دادن افکار عمومی به سمت رعایت هنجارها و قانونمداری نقش به سزایی ایفا کند.

مطالب مرتبط

دیدگاه شما