تاریخ ارسال : ۳۰ دی ۱۳۹۲ ساعت : ۴:۵۲ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly, PDF & Email

امام جمعه راور: وجود‌ حضرت محمد (ص) انسجام‌بخش است

 

امام جمعه راور گفت: وجود‌ حضرت محمد مصطفی (ص) انسجام‌بخش مسلمانان جهان‌ است.

خبرگزاری فارس: وجود‌ حضرت محمد (ص) انسجام‌بخش است

به گزارش راور نیوز، حجت‌الاسلام علی تویسرکانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته راور با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: اگر انسانی اهل تقوا داشته باشد، راه نجات را پیدا می‌کند و در دنیا و آخرت سرافراز و پیروز می‌شود، بنابراین باید تلاش کنیم تا به کسب تقوا پرداخته و از گناهان و معاصی پرهیز کنیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت، با تبریک و تهنیت به مناسبت میلاد بنیانگذار مکتب اسلام، حضرت محمد (ص) و میلاد امام جعفر صادق (ع) افزود: از دوازدهم تا هفدهم ربیع‌الاول سالروز میلاد پربرکت رسول امین را هفته وحدت نامیدند، زیرا وجود آن حضرت انسجام‌بخش مسلمانان جهان بوده است.

تویسرکانی تصریح کرد: تمام انبیای الهی در مسیر ایجاد مکارم اخلاقی قدم برداشته‌اند و نمونه بارز آن حضرت محمد (ص) است که به رسالت مبعوث شد تا اخلاق اسلامی را به جامعه بشری منتقل کند و در وصایای آن حضرت به جناب ابوذر آمده است در کارهایی که می‌خواهی انجام بدهی بیشترین اهتمام‌ به تقوای الهی باشد و کسانی که اهل محاسبه نفس نیستند از متقین نیستند.

وی ابراز داشت: یکی از اعیاد بزرگ اسلامی ولادت پیامبر بزرگ و عظیم‌الشأن اسلام مبداء و سرآغاز همه برکات، کرامت‌ و شرافت، عزت و آزادی، آرامش و آسایش در زندگی، عدالت و معنویت، صدق و صفا و درستی، عفو و اغماض، علم و دانش و همه برکات مادی و معنوی است که خداوند برای بندگانش مقدر فرموده و این برکات نصیب بشریت و انسانیت شده است.

امام جمعه راور افزود: امروز لازم است، روی شخصیت و سیره پیامبر اکرم (ص) کار و تلاش شود، زیرا یکی از مشکلات جدی امت اسلامی حتی در جوامع دینی عدم شناخت ابعاد وجودی حضرت مانند اخلاقیات، روش حکومتی، مردمداری، عبادت و سیاست، جهاد و تعلیمات آن و همه ابعاد وجودی آن حضرت است و باید شخصیت آن حضرت با ابزار هنری و تکنیکی پیشرفته که در اختیار داریم در جوامع اسلامی و جوامع بشری شناخته شود.

وی با اشاره به دیدار شورای شهر و شهردار تهران با مقام معظم رهبری عنوان داشت: اگر در جامعه دینی و اسلامی مدیران ما مدیریت جهادی داشته باشد تمام مشکلات حل می‌شود.

تویسرکانی خاطر نشان کرد: مدیریت جهادی سه مولفه و شاخصه برخورداری از روحیه خدمت به مردم با نیت خدایی، خدمت به مردم با تکیه بر علم و درایت و خدمت به مردم با همکاری و هماهنگی میان گروه‌های مختلف دارد و باید مورد توجه همه مدیران باشد.

وی به درک نائل شدن نخست‌ وزیر اسبق و قصاب رژیم صهیونیستی اشاره کرد و افزود: دیکتاتور بزرگ صهیونیست، شارون که پس از هشت سال کما مرده است، باید عبرت دیگر دیکتاتورها باشد‌ و هر چه در مورد این خبیث گفته شود کم است، زیرا در زمان دفن این خبیث پایگاه زلزله‌نگاری جهان وقوع یک زمین لرزه پنج و سه دهم ریشتری را ثبت کرد.

امام جمعه راور افزود: سیاست اسرائیلی و فرهنگ صهیونیستی غیر از قتل عام زن و مرد حتی بچه‌های شیر خوار نیست و ذره‌ای رحم و مروت ندارند و برای دستیابی به هدفشان و استیلای بر منطقه و بر جهان این سیاست کاریشان است.

وی خاطر نشان کرد: بزرگترین خطر، خطر صهیونیسم است و همه فجایع بین‌المللی و جوامع بشری در سایه سیاست‌ها و دستور خائنانه صهیونیست انجام می‌گیرد و بحث تفرقه و ایجاد فرقه‌های متفاوت، ترورها و انفجارها جزو استراتژی آمریکاست که می‌خواهند بین شیعه و سنی شکاف و شقاق ایجاد کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاه شما