تاریخ ارسال : ۳۰ دی ۱۳۹۲ ساعت : ۴:۴۶ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly, PDF & Email

فرماندار راور خبر داد: برپایی نمایشگاه فرش دستباف در راور

 

فرماندار راور گفت: با هدف توسعه و ترویج هنر فرش‌بافی به زودی نمایشگاه فرش دستباف در شهر راور دایر می‌شود.

خبرگزاری فارس: برپایی نمایشگاه فرش دستباف در راور

——————————-

محمدرضا شریفی امروز در گفت‌وگو با راور نیوز با اشاره به اینکه فرش ایران به ویژه فرش راور از شهرت بین‌المللی برخوردار است، اظهار داشت: با هدف توسعه و ترویج هنر فرش‌بافی به زودی نمایشگاه فرش دستباف در شهر راور دایر می‌شود.

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه هنرمندان راوری دست‌بافته‌های خود را به معرض دید عموم می‌گذارند، زیرا ما در این حوزه علاوه بر برخورداری از کیفیت تولید، دارای اصالت نقش و نگار‌های خاص هنری هستیم که در هیچ جای دنیا نظیر و مصداق آن را نمی‌توان یافت.

فرماندار راور عنوان کرد: تولید فرش با پنجه هنرمندان توانمند ایرانی یک سر و گردن بالاتر از تولیدات کشورهای دیگر است که سعی می‌کنند با اقتباس از فرش ایرانی برای خود بازار گرمی درست کنند.

شریفی خاطر نشان کرد: راور از دیرباز مهد فرش‌های نادر و بسیار گران‌قیمت دستباف بوده است و فرش راور شهرت جهانی دارد، اما بازار آن در سال‌های اخیر، فراز و نشیب‌های زیادی را طی کرده و امید است با راه‌اندازی نمایشگاه‌های فرش، وضعیت فرش راور نیز بهبود یابد.

فرماندار راور در پایان برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی را فرصتی مناسب برای نشان دادن هویت و اصالت ایرانیان که در فرش متجلی شده است، اعلام کرد و متذکر شد: هنرمندان و صنعت‌گران ما امروز در عرصه تولید فرش آثار خود را در نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های داخلی و خارجی به معرض دید و فروش گذاشته‌اند که این نشان از اصالت این هنر دارد.

مطالب مرتبط

  • فرش سجاده ای ۱۳۹۴/۰۵/۱۹ - ۸:۴۶ ق.ظ - پاسخ دادن

    فرش ایرانی بهترین فرش دنیاست – متاسفانه در حال حاضر فرش های چین و هند را به اسم فرش ایرانی بفروش میرسانند

    (0)(0)
  • دیدگاه شما