تاریخ ارسال : ۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۴:۴۵ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly, PDF & Email

بررسی مسائل و مشکلات کارگران معادن زغال سنگ

باحضور مدیران مربوطه مسائل و مشکلات کارگران و بازنشستگان معادن زغال سنگ شهرستان مورد بررسی قرار گرفت .

با حضور آقای میرصادقی فرماندار شهرستان راور ، آقای دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ، آقای نیک طبع مدیر عامل شرکت زغال سنگ کرمان ، آقای حسینی مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان ، آقای اسماعیلی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و همچنین تعدادی از سرمایه گذاران بخش خصوصی مسائل و مشکلات کارگران و بازنشستگان معدن زغال سنگ از جمله مالیات ، حق بیمه ، پرداخت پاداش پایان خدمت ، حقوق ماهیانه ، حق مشاغل سخت و زیان آور ، رتبه بندی مشاغل و …. مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

در این جلسه آقای میرصادقی گفت کارگران معادن زغال سنگ یکی از زحمتکش ترین قشر جامعه و مطلوب ترین آنها هستند که برای تولید ملی از جان خود مایه می گذارند اما حق و حقوق آنها پرداخت نمی شود . ایشان همچنین به تعطیلی بعضی از معادن در راور اشاره کرده و خواهان راه اندازی آنها شد .

در ادامه دکتر پورابراهیمی نماینده مجلس شورای اسلامی به اقدامات انجام شده در خصوص رسیدگی و حل مشکلات کارگران زغال سنگ اشاره کرده و گفت امیدواریم با مدیریت جدید در صندوق بازنشستگی و شرکت زغال سنگ کرمان شاهد رونق معادن و همچنین حل مشکل کارگران باشیم .

آقای پورابراهیمی گفت جلسات زیادی با وزیر صنعت ، معدن و تجارت و وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در خصوص مشکلات کارگران و بازنشستگان زغال سنگ داشتیم که امیدواریم با قول هایی که مسئولین داده اند ، مشکلات این قشر زحمتکش حل شود .

در ادامه آقای حسینی مدیر کل تامین اجتماعی بر هر نوع همکاری برای حل کارگران معادن قول مساعد داد .

در پایان آقای نیک طبع مدیر عامل شرکت زغال سنگ کرمان گفت با برنامه ریزی هایی که در دست اقدام داریم امیدواریم در خصوص مشکلات کارگران اقداماتی را انجام و به آنها کمک کنیم .

مطالب مرتبط

دیدگاه شما