تاریخ ارسال : ۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۴:۴۵ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly, PDF & Email

رفع مشکل تامین آب پروژه فولاد راور

جلسه تامین آب پروژه فولاد شهرستان راور با حضور آقای میرصادقی فرماندار ، دکتر پور ابراهیمی نماینده مجلس ، مهندس بختیاری مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان ، آقای اژدری شهردار ، آقای کاربخش مدیر امور منابع آب شهرستان راور و مهندس اکبری مدیرشرکت کاوند نهان زمین و مجری پروژه طرح فولاد راور در محل دفتر دکتر پورابراهیمی مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه آقای میرصادقی فرماندار راور گزارشی از نحوه تامین آب برای احداث کارخانه و همچنین نحوه منابع آبی برای فاز اول طرح فولاد به ظرفیت تولید ۱۰۵ هزار تن فولاد اسفنجی ارائه کرد .

وی افزود، تاکنون جلسات متعددی برای راه اندازی مجموعه پروژه آهن اسفنجی و کک سازی راور با حضور مدیران ارشد مجموعه گل گهر، مدیران استانی و مسئولان وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار گردید تا هر چه سریعتر شاهد افتتاح این پروژه که سالها معطل مانده بود باشیم .
وی با اشاره به مشکل آب رسانی به این مجموعه اظهار داشت: با توجه به اقدام های صورت گرفته وجلسه ای که با همین منظور تشکیل گردید مقررشد نسبت به جابجایی حفر چاه به محل مورد تقاضا با همکاری شرکت آب منطقه ای کرمان صورت پذیرد تا از این طریق مشکل آب رسانی به این پروژه حل شود.
در ادامه گزارش کاملی توسط مدیر آب شهرستان راور ارائه گردید و موضوع بحث تامین آب بر اساس صدور حفر چاه جدید توسط وزارت صنعت و معدن مورد تایید قرار گرفت و مقرر شد با توجه به برنامه زمان بندی حفر چاه جدید برای تامین آب طرح مذکور با توجه به مکان یابی که توسط آب منطقه ای استان کرمان در دشت راور انجام می پذیرد ، مد نظر قرار گیرد و عملیات تامین آب رسانی به پروژه مذکور انجام شود.
همچنین مقرر شد فرمانداری راور موضوع بحث هماهنگی با منابع طبیعی برای تعیین تکلیف سند محل احداث حفر چاه را در دستور کار قرار دهد.
در ادامه این جلسه دکتر پورابراهیمی با اشاره به محرومیت و مشکلات اشتغال جوانان شهرستان راور بر تسریع حل مشکل تامین آب پروژ کک سازی راور و جلوگیری از هرگونه خلل در عملیات اجرای پروژه مذکور تاکید کرد.
وی خاطر نشان کرد: برای تسریع در پیشرفت عملیات اجرایی این پروژه از هیچ گونه کمکی دریغ نخواهیم کرد و موضوع بحث در خواست مجوز ایجاد واحد صنعتی موازی با اقدامات استان از طریق وزارت نیرو در دستور کار قرار خواهد گرفت.

در پایان مهندس بختیاری مدیر عامل شر کت آب منطقه ای استان کرمان بر تامین آب مورد نیاز کارخانه نورد راور تاکید و برای تامین آب آن قول مساعد داد .آخرین بروز رسانی در یکشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۰
مطالب مرتبط

  • نصیر کاربخش ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ - ۱:۱۲ ب.ظ - پاسخ دادن

    به امید خدا که این کارخانه افتتاح بشه و مشکل بیکاری راوریهای غیرتمند حل شود.و بجای مهاجرت به یزد در کنار خانواده و در شهر خودشون مشغول به کار شوند.به امید آن روز

    (1)(0)
  • دیدگاه شما