تاریخ ارسال : ۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۴:۰۵ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly, PDF & Email

سفر رئیس سازمان بهزیستی کشور به شهرستان

سفر دکتر محسنی بند پی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور به شهرستان راور

 

جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان با حضور دکتر محسنی بند پی رئیس سازمان بهزیستی کشور ، دکتر زاهدی و دکتر پورابراهیمی نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، آقای میرصادقی فرماندار شهرستان راور حجت الاسلام تویسرکانی امام جمعه، دکتر صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان در محل فرمانداری راور برگزار شد .

در این جلسه آقای میرصادقی فرماندار شهرستان راور ضمن معرفی شهرستان راور ، وجود آسیب های اجتماعی متعدد در شهرستان بخصوص خودکشی و اعتیاد و حساس شدن این موضوعات توسط مدیران استانی و شخص استاندار محترم و مدیر کل بهزیستی و دستگاه های مربوطه استان و تشکیل جلسات متعدد و مراحل اجرایی آن و انتقال مسائل و مشکلات آن به استان و نمایندگان و همچنین وزرای مربوطه جهت اطلاع و آگاه سازی از بحران در شهرستان اقداماتی صورت گرفته است که نتیجه آن سفر آقای محسنی رئیس سازمان بهزیستی کشور به راور می باشد .

میرصادقی در ادامه افزود در شهرستان راور با توجه به محروم بودن راه اندازی اورژانس اجتماعی یک اقدام بسیار خوب بود و از مسئولین خواست که کلینیک فیزیو تراپی در حد توان اداره کردن بخش خصوصی نیست و در صورت امکان زیر مجموعه بهزیستی قرار گیرد تا بهتر بتواند خدمات خود را به مردم ارائه نماید .

وی در ادامه به مشکلات و چاره اندیشی بعضی از موضوعات در شهرستان اشاره و از رئیس سازمان بهزیستی کشور خوارستار مساعدت در خصوص رفع مشکلات این شهرستان شد .

ایشان در ادامه به مشکلاتی نظیر تکمیل ۱۲ واحد مسکونی افراد تحت پوشش سازمان و واریز سهم سپرده بهزیستی ، برقراری مستمری ۲۰۰ نفر از معلولان و تامین وسایل کمک توانبخشی ، اعتبار جهت بررسی و مطالعه جهت علت خودکشی در شهرستان ، اعتبار و حمایت از افراد تحت پوشش ، تامین اعتبار و تامین نیروی انسانی برای توسعه فضای اداری و اورژانس اجتماعی ، پیگیری تکمیل ساختمان اداری و چارت سازمانی ساختمان بهزیستی بخش کوهساران ، تامین اعتبار جهت ازدواج و جهیزیه برای ۱۰۰ زوج جوان ، اعتبار لازم جهت کمپ ترک اعتیاد مردان و زنان ، حمایت و تقویت از NGO هایی که در راستای اهداف بهزیستی خدمت رسانی می کنند ، ۱۸۰ واحد مسکونی آماده و دارای تاسیسات و زیر ساخت ها در معدن اشکلی جهت واگذاری به بهزیستی به جهت برنامه ریزی و راه اندازی مشاغل کوچک و بزرگ برای افراد آسیب پذیر جامعه در بخش کوهساران و … را خواستار شدند .

در ادامه این جلسه حجت الاسلام تویسرکانی گفت مشکلات و آسیب های اجتماعی متعددی در شهرستان وجود دارد که امیدواریم امروز با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در حد مقدورات تصمیماتی گرفته شود تا عنایت ویژه ای به شهرستان شود .

در این جلسه همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم ضمن تقدیر از حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در شهرستان راور به جهت رفع مشکلات و آسیب های جامعه مطالبی را بیان نمودند .

نمایندگان مجلس در این جلسه خواستار توجه ویژه و مد نظر قرار دادن شهرستان به جهت رفع مشکلات و پیامد های آسیب های اجتماعی چه در حوزه درمان و انفعالی و ارتقا سطح کاری و جذب بیشتر نیروی انسانی در سطح اداره شهرستان را خواستار شدند .

در ادامه این جلسه دکتر صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان هم سفر ریس سازمان بهزیستی کشور را منشا خیر و برکت برای شهرستان دانست و گفت ورود به آسیب های اجتماعی شهرستان و برای حل این مشکلات نیازمند مطالعه بیشتر و سبب شناسی در خصوص خودکشی و بحث پدیده آن در شهرستان است و مشکلات از طریق فرماندار و نمایندگان بصورت مرتب و مکرر رصد می شود و گزارش آن به استان ارسال می شود که این همت و دلسوزی مدیران شهرستان جای تشکر دارد و همین حضور و تعامل آنان باعث رفع مشکلات و راه گشایی برای ما خواهد بود .

در پایان این جلسه دکتر محسنی بند پی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت سازمان بهزیستی کشور با رویکرد جدید و با راهبردی جدید سعی دارد با تلاش و کوشش همه جانبه برای کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی نظیر طلاق ، خودکشی ، جرم و … را مهار و مدیریت کند و منحرفین را به موقع به مسیر زندگی برگرداند .

وی گفت برای پیشگیری از بروز معلولیت ها و فراهم کردن لوازم و تجهیزات توانبخشی برای افراد معلول جامعه برنامه ریزی دراز مدتی داریم و در استان با عقد تفاهم نامه ای به جهت غربالگری فرزندان از بدو تولد ، غربالگری بینایی سنجی کودکان تا قبل از ورود به مدرسه و افراد زیر ۲۰ سال و بررسی و تحقیقات جهت رفع بیماری های معلولین و کودکان معلول که دارای اختلالات ژنتیکی باشند تفاهم نامه ای با مسئولین استان امضا کرده ایم تا شاهد زاد و ولد کودکان معلول نباشیم .

وی کیفیت خدمت به مردم را از ظرفیت های ارزشمند و کمک به توانبخشی و اثر بخشی سازمان را به مردم از اهداف سازمان دانست و در زمینه اورژانس اجتماعی شهرستان گفت تخصیص اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان و خرید تجهیزات و لوازم مورد نیاز و همچنین صدور مجوز جهت استقرار چند نیروی کارشناس خبره تا ظرف مدت یک ماه دیگر ( اول دی ماه ) در این مرکز خبر داد .

محسنی بند پی رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین در زمینه مطالعه آسیب های اجتماعی گفت قبلا مبلغ ۱۵ میلیون تومان توافق شده است که اگر سهم سازمان باشد آنرا پرداخت می کنیم و اگر هم شراکتی باشد باید بقیه سهم خود را واریز نمایند تا به مرحله مهارت آموزی و ارتقا سطح علمی و آگاهی آنان رسیدگی شود .

وی کمک به لوازم توانبخشی و خرید کمک تجهیزات که در سال گذشته داشتیم تا باقی مانده سال ۹۴ دو برابر خواهیم کرد و پشت نوبتی ها را برای برنامه ششم تا مرحله آموزش ، نگهداری ، حمایتی و بازگشت افراد به جامعه آنها را حمایت می کنیم و تا به آنان خدمت رسانی کنیم و در شهرستان راور هم تا پایان سال تعداد ۶۰ نفر از پشت نوبتی ها را پذیرش می کنیم .

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت ساختمان بهزیستی بخش کوهساران که تحویل این سازمان می باشد و با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی ، چارت تشکیلات سازمانی در تعهد ماست و آنرا انجام خواهیم داد تا راه اندازی شود و در خصوص تکمیل ۱۲ واحد مسکونی افراد تحت پوشش سازمان قول مساعد و افزایش اعتبار جهت تکمیل آن را داد .

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
مطالب مرتبط

دیدگاه شما